STRONA_GŁÓWNA AKTUALNOŚCI ZERÓWKA KLASY_1-3 KLASY_4-6 DEMOLLKI ZAJĘCIA_POZALEKCYJNE ŚWIETLICA CYFROWA_SZKOŁA REKRUTACJA FOTOKRONIKAoddział przedszkolny

Integralną część Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 317 im. Edmunda Bojanowskiego stanowi oddział przedszkolny. Zapewnia on opiekę, wychowanie i proces nauczania-uczenia się dzieciom objętym obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

W roku szkolnym 2017/2018 oddział przedszkolny liczy dwie grupy. Obie są grupami integracyjnymi. Każda z nich ma własną salę dostosowaną do potrzeb najmłodszych, wyposażoną w atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Obie sale znajdują się na parterze, a ich lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do dziecięcych toalet, stołówki i szatni. Korzystamy również z sali gimnastycznej, placu zabaw oraz kompleksu nowoczesnych boisk.

W naszym oddziale przedszkolnym jest bezpiecznie, różnorodnie i twórczo. Dzieci rozwijane są wszechstronnie. Systematycznie korzystamy z tego, że we wrześniu otrzymaliśmy z dzielnicy wysokiej jakości przybory i materiały do zajęć artystycznych, a także bogatą ofertę zajęć dodatkowych. W każdej grupie cztery razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego, dwa razy w tygodniu jest gimnastyka, rytmika i religia, a raz w tygodniu prowadzone są zajęcia komputerowe "Informatyka dla smyka" oraz zajęcia rozwijające kreatywność "W krainie wyobraźni".
Nasze przedszkolaki rozwijają się nie tylko na terenie szkoły. Uczestniczymy w projekcie edukacji filmowej realizowanym na terenie kina "Muranów", organizujemy wycieczki na lekcje muzealne i inne ciekawe zajęcia, również terenowe. W tym roku szkolnym mamy wyjątkowo dużo planów i możliwości, gdyż każda grupa może skorzystać z wolskiego bonu oświatowego, w ramach którego finansowane są wybrane atrakcje dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkole.
Wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego wzrastają w otoczeniu kierującym się ideami integracji i wolontariatu. Biorą udział w różnych akcjach, m.in. dotyczącymi zdrowego stylu życia, w tym kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. W okresie zimowym, czyli od 1 grudnia do 31 marca wspiera nas dodatkowo urząd dzielnicy, który w ramach Akcji "Zdrowa kanapka" zapewnia każdemu dziecku darmowe, zdrowe drugie śniadanie.

Nasza szkoła jest po prostu bezpieczna i przyjazna, a nasze przedszkolaki to super dzieciaki!


zero2017 (2105 kB)


01-409 Warszawa, ul. Deotymy 37, tel: 022 836 03 12, fax: 022 836 13 22 e-mail: e-mail: spi317@spi317.edu.pl